Ενημερωτική εκδήλωση σχετικά με Erasmus+ βραχυχρόνια κινητικότητα υποψήφιων διδακτορισσών/διδακτόρων

Το Τμήμα Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων διοργανώνει διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση σχετικά με τη δυνατότητα βραχυχρόνιας μετακίνησης των υποψήφιων διδακτορισσών/διδακτόρων και μεταδιδακτορισσών/μεταδιδακτόρων στο πλαίσιο της δράσης Erasmus+ για Σπουδές τη Δευτέρα 22/7 και ώρα 11:00 πμ. Οι μετακινήσεις θα αφορούν στο εαρινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2024-2025 για διάστημα 5 έως 30 ημερών και απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής είναι η ύπαρξη της ιδιότητας του διδακτορικού φοιτητή/της διδακτορικής φοιτήτριας κατά την υποβολή της σχετικής αίτησης.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες θα πρέπει να κάνουν σχετική εγγραφή εδώ μέχρι την Παρασκευή 19/7.

Για περισσότερες πληροφορίες ως προς τις προϋποθέσεις συμμετοχής και τη διαδικασία υποβολής της αίτησης, οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να ανατρέξουν στις σχετικές ενότητες της ιστοσελίδας https://eurep.auth.gr/el/students/studies-shortterm.