Published on Πέμ, 20/06/2024 - 09:13
Το Τμήμα Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων ανακοινώνει την ενεργοποίηση της δυνατότητας μετακίνησης των υποψήφιων διδακτορισσών/διδακτόρων και μεταδιδακτορισσών/μεταδιδακτόρων (προϋπόθεση η κατοχή της ιδιότητας του διδακτορικού φοιτητή/της διδακτορικής φοιτήτριας κατά την υποβολή της σχετικής αίτησης) για το εαρινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2024-2025 και τον προγραμματισμό σχετικής πρόσκλησης υποβολής αιτήσεων εντός του Σεπτεμβρίου 2024.
Η συμπλήρωση της Συμφωνίας Μάθησης για Σπουδές αποτελεί την ουσιαστικότερη διαδικασία στη φάση της προετοιμασίας για την μετακίνηση προς το Ίδρυμα Υποδοχής. Φυσικά, η διμερής συμφωνία πάνω στην οποία στηρίζεται η μετακίνησή σας, βασίζεται στα κοινά στοιχεία και τη συμπληρωματικότητα των προγραμμάτων σπουδών των δύο τμημάτων.