Θέσεις πρακτικής άσκησης στο Biochemical Process Engineering (Luleå University of Technology, Σουηδία)

Ονομάζομαι Ιώ Αντωνοπούλου και εργάζομαι ως επίκουρη καθηγήτρια (senior lecturer) στο γκρουπ Biochemical Process Engineering στο πανεπιστήμιο Luleå University of Technology της Σουηδίας (https://www.ltu.se/research/subjects/Biochemical-Process-Engineering?l=en).

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι έχουμε διαθέσιμες θέσεις  για προπτυχιακούς ή μεταπτυχιακούς φοιτητές που θα ήθελαν να εκπονήσουν την πρακτική μαζί μας στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+ (επισυνάπτω τα πρότζεκτ μας).

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι εφικτό να προωθήσετε τα διαθέσιμα πρότζεκτ μας στη σελίδα σας, καθώς θα θέλαμε να αποκτήσουμε ένα σύνδεσμο με τους φοιτητές που θα ήθελαν να κάνουν πρακτική μέσω του προγράμματος και θα ήθελαν να επιλέξουν τη Σουηδία ως προορισμό.

Οι δραστηριότητές μας αφορούν τομείς όπως η: χημική μηχανική, χημεία, βιολογία, βιοτεχνολογία κτλ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Με εκτίμηση,

Ιώ Αντωνοπούλου

-----------------------------