Έκθεση Πανεπιστημίων: Universities’ Fair

Τρίτη, 23 Μάιος 2017 - 12:00pm
Event end date:
Τρίτη, 23 Μάιος 2017 - 5:00pm

Με  χαρά σας προσκαλούμε στην εκδήλωση “Universities’ Fair” που διοργανώνει το Τμήμα Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων στο πλαίσιο του εορτασμού των 30 χρόνων του προγράμματος Erasmus, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, το Αλεξάνδρειο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και τα Δίκτυα Φοιτητών Erasmus (ESN) των τριών Ιδρυμάτων.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί, την Τρίτη, 23 Μαΐου 2017, στον υπαίθριο χώρο ανάμεσα σε Θεολογική Σχολή και ΝΟΠΕ του Α.Π.Θ., ώρα 12:00-17:00.

Οι εισερχόμενοι Erasmus φοιτητές θα είναι στη διάθεσή σας προκειμένου να σας ενημερώσουν, τόσο για το Πανεπιστήμιό τους, όσο και για τον τρόπο ζωής στη χώρα τους. Οι παραπάνω πληροφορίες μπορούν να σας φανούν χρήσιμες ενόψει της επικείμενης μετακίνησής σας.

Βρείτε συνημμένα την αφίσα της εκδήλωσης, καθώς και του τριημέρου ενημερωτικών και εορταστικών εκδηλώσεων με θέμα “30 χρόνια Erasmus στη Θεσσαλονίκη”.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στη σχετική σελίδα στο facebook.

Η παρουσία σας θα μας δώσει ιδιαίτερη χαρά!

Image: