Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών Erasmus Mundus CLE «Ευρωπαϊκοί Πολιτισμοί και Λογοτεχνίες». Δεύτερη πρόσκληση υποβολής αιτήσεων έως τις 20/6/2017.

Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών Erasmus Mundus CLE «Ευρωπαϊκοί Πολιτισμοί και Λογοτεχνίες».

Δεύτερη πρόσκληση υποβολής αιτήσεων έως τις 20/6/2017.

Συντονιστής για το Α.Π.Θ. το Τμήμα Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Συνεργαζόμενα Πανεπιστήμια:

-Alma mater Studiorum Università di Bologna (Μπολώνια, Ιταλία)  - Université de Haute Alsace Mulhouse (Μυλούζη, Γαλλίας)  -Université de Strasbourg, (Στρασβούργο, Γαλλίας)  -Université Cheikh Anta Diop, Dakar  (Ντακάρ, Σενεγάλη)

Για περισσότερες πληροφορίες: - Μαρία Λιτσαρδάκη, Αναπλ. Καθηγήτρια και Συντονίστρια του Προγράμματος, Γραφείο 103, Π.Κ. Φιλοσοφικής, τηλ: 2310997515, email: lima@frl.auth.gr - Λαδά Ελισάβετ, Διοικητική και Γραμματειακή Υποστήριξη του Προγράμματος, Γραφείο 103, Π.Κ. Φιλοσοφικής, τηλ.: 2310997506, email: ladaelisavet@frl.auth.gr

Επίσημο website του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Erasmus Mundus Master CLE: www.cle.unibo.it